Dzisiaj jest: Sobota 23 wrzesnia 2017 roku.
Imieniny:
 Nieoficjalna strona miejscowości Podlesice II - Witamy serdecznie!
Witam na nieoficjalnej stronie Podlesic II. Jest to druga w historii strona poświęcona mojej rodzinnej miejscowości. Mam nadzieję, że zawarte na niej informacje przyczynią się do poszerzenia wiedzy na temat tej "małej ojczyzny", a także będą stanowić inspirację dla jej mieszkańców. Miejsce, w którym żyjemy, jest jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne - i sami możemy sprawić, że będzie ono wyjątkowe.

Karina Stempel-Gancarczyk

  Droga na Olkusz zamknięta
Za "Pulsem Olkusza":
Z Olkusza do Wolbromia pojedziemy dwa razy dłużej

Duże utrudnienia czekają kierowców korzystających z drogi wojewódzkiej 783 Olkusz-Wolbrom. Od wtorku, 2 lipca zamknięty dla ruchu jest odcinek drogi od przejazdu kolejowego w Rabsztynie do miejscowości Pazurek. W efekcie kierowcy muszą liczyć się z tym, iż podróż z Olkusza do Wolbromia znacznie wydłuży się w czasie!

Budowa obwodnicy Olkusza wkroczyła w kolejny etap. Nawierzchnia bitumiczna została już ułożona od skrzyżowania z drogą krajową nr 94 w Olkuszu (ul. Zagaje) praktycznie do samego przejazdu kolejowego w Rabsztynie. Drogowcy rozpoczęli także pierwsze prace związane z budową ronda na wysokości przejazdu kolejowego w Rabsztynie i skrzyżowania z trasą prowadzącą w kierunku Troksa i Braciejówki. Stąd koniecznym stało się zamknięcie drogi na wysokości przejazdu kolejowego.

Służby drogowe już kilka dni temu rozpoczęły montaż oznakowania informującego o tymczasowej organizacji ruchu. Duże, żółte tablice ze wskazaną trasą objazdu stanęły w kilku miejscach w Olkuszu oraz wzdłuż trasy, którą poprowadzono objazd. Kierowcy jadący z Olkusza w kierunku Wolbromia powinni kierować się objazdem prowadzącym drogą wojewódzką nr 791 na Klucze, a następnie w tej miejscowości zjechać na Jaroszowiec i dalej podążać w kierunku Pazurka. O ile stan nawierzchni na odcinku Olkusz-Klucze-Jaroszowiec nie budzi większych zastrzeżeń, to już fragment drogi powiatowej z Jaroszowca do Pazurka pełen jest dziur i nierówności. Niestety drogowcy nie pomyśleli o tym, aby odcinek, którym poprowadzono objazd choćby doraźnie wyremontować.

Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę w miejscowości Pazurek, gdyż na skrzyżowaniu DW 783 z trasą w kierunku Jaroszowca zmieniono zasady organizacji ruchu! Na czas objazdu pierwszeństwo będą miały samochody jadące od strony Jaroszowca i skręcające w lewo w kierunku Wolbromia.

Objazd zaczął obowiązywać we wtorek, 2 lipca od godzinie 9 rano. Utrudnienia mają potrwać do 20 sierpnia.

Warto pamiętać, że objazd przez Klucze i Jaroszowiec to nie jedyne utrudnienia jakie czekają kierowców udających się w kierunku Miechowa. Na odcinku Pazurek-Wolbrom trwają intensywne prace związane ze wzmocnieniem poboczy, budową chodników i układaniem warstwy asfaltu. Praktycznie na całej trasie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania. Ponadto w Chrząstowicach w związku z budową mostu wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Kierowcy powinni więc pamiętać, że czas przejazdu samochodem osobowym dla odcinka Olkusz-Wolbrom wydłuży się dwukrotnie!

Dodano dnia 02.07.2013, 11:42 przez KSG | SKOMENTUJ [0]
[skomentuj] [wróć do newsów]

Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]
» Pogoda dla Podlesic II
Partnerzy
Copyright ˆ 2010-2011 Podlesice II - Realizacja Shimer@o2.pl
Właściciele strony nie biorą odpowiedzialności za treści zamieszczone przez osoby trzecie ani za teksty cytowane lub pochodzące z innych serwisów (np. YouTube).