Dzisiaj jest: Sobota 23 wrzesnia 2017 roku.
Imieniny:
 Nieoficjalna strona miejscowości Podlesice II - Witamy serdecznie!
Witam na nieoficjalnej stronie Podlesic II. Jest to druga w historii strona poświęcona mojej rodzinnej miejscowości. Mam nadzieję, że zawarte na niej informacje przyczynią się do poszerzenia wiedzy na temat tej "małej ojczyzny", a także będą stanowić inspirację dla jej mieszkańców. Miejsce, w którym żyjemy, jest jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne - i sami możemy sprawić, że będzie ono wyjątkowe.

Karina Stempel-Gancarczyk

  Nowe ceny biletów do Katowic!
Jak poinformował nas Łukasz Kmita, Przewozy Regionalne wraz z przywróceniem kursów pociągów do Katowic przygotowały niezwykle atrakcyjną ofertę cenową, zwaną "biletem olkuskim". Dobra wiadomość jest taka, że o połowę niższe ceny biletów w okresie od 13 maj do 12 sierpnia będą obowiązywały na całej trasie z Sędziszowa do Katowic.

Oto pełny tekst newsa:
"PR wprowadzają „bilet olkuski"
Obniżka cen biletów jednorazowych nawet o 50 proc. – to najnowsza oferta promocyjna skierowana do pasażerów korzystających z pociągów uruchamianych przez Przewozy Regionalne na linii kolejowej nr 62 Katowice-Sławków-Olkusz-Wolbrom-Sędziszów. Promocja obowiązuje od 13 maja, czyli od momentu przywrócenia bezpośrednich połączeń kolejowych z Małopolski i Świętokrzyskiego do stolicy Województwa Śląskiego. Niestety działania promocyjne dotyczące nowej oferty należy uznać za niewystarczające.
Nowa oferta Przewozów Regionalnych została nazwana „biletem olkuskim”. Promocja ma obowiązywać do 12 sierpnia. Ceny biletów obniżono nawet o połowę.
Za przejazd pociągiem z Olkusza do Katowic zapłacimy 6 zł. W normalnej taryfie PR cena za pokonanie takiej trasy wynosi 11 zł. 70 gr. Studenci za bilet jednorazowy do Katowic (z 51 proc. zniżką) zapłacą zaledwie 2,94 zł. Przejazd z Bukowna do Katowic to koszt 4,60 zł. (bilet normalny). Osoby, które posiadają uprawnienia do ulg zapłacą jeszcze mniej, gdyż przewoźnik respektuje wszystkie zniżki ustawowe. Promocyjne ceny obowiązują także na bilety miesięczne.
Wprowadzenie „biletu olkuskiego” to dobra wiadomość nie tylko dla pasażerów udających się w kierunku Śląska. Tańszy bilet olkuski wydaje się na przejazd pociągiem w dowolnej relacji na odcinku Sędziszów-Katowice. Skorzystają więc także podróżni jadący w kierunku Województwa Świętokrzyskiego. Dotychczas za przejazd 29-kilometrowymodcinkiem z Olkusza do Jeżówki podróżni musieli zapłacić 8,20 zł. Od 13 maja cena ta spadnie o połowę i wyniesie 4,25 zł.
Olkuski parlamentarzysta Jacek Osuch, który od kilku miesięcy zabiegał o przywrócenie bezpośrednich połączeń z Kielc i Sędziszowa przez Wolbrom i Olkusz do Katowic pozytywnie ocenia przygotowana ofertę cenową. – Przewozy Regionalne wreszcie pomyślały o pasażerach.Ceny są konkurencyjne wobec innych środków transportu, co powinno przyciągnąćpodróżnych. Przewoźnik musi postarać się o odzyskanie przynajmniej części podróżnych. Niestety działania promocyjne spółki dotyczące wprowadzenia oferty „bilet olkuski” należy uznać za wysoce niewystarczające – ocenia poseł Jacek Osuch. Informacji na ten temat brakuje m.in. na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika. Także ceny za podane na stronie internetowej www.rozklad-pkp.pl nie pokazują tańszej oferty promocyjnej. Przewozy Regionalne jak dotąd nie przesłały także informacji o promocji lokalnym mediom czy samorządom, przez które przebiega linia nr 62.
– Jeszcze w kwietniu Pan Paweł Stefański Prezes Zarządu Przewozów Regionalnych zapewniał, że PR przygotują „dużą ofertę promocyjno-informacyjną”. Niestety, taka informacja na czas nie trafiła do potencjalnych pasażerów. Mam nadzieję, że przewoźnik szybko naprawi swoje niedociągnięcie – dodaje olkuski parlamentarzysta".

Dodano dnia 14.05.2013, 10:23 przez KSG | SKOMENTUJ [0]
[skomentuj] [wróć do newsów]

Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]
» Pogoda dla Podlesic II
Partnerzy
Copyright ˆ 2010-2011 Podlesice II - Realizacja Shimer@o2.pl
Właściciele strony nie biorą odpowiedzialności za treści zamieszczone przez osoby trzecie ani za teksty cytowane lub pochodzące z innych serwisów (np. YouTube).